NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 29 III 2015

1. Dziś w katedrach obchodzony jest XXX Światowy Dzień Młodzieży. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w Marszu dla Jezusa, wyjście z Placu Wolności. Spotkanie z ks. Andrzejem przy kościele św. Ducha o godz. 13.30. Pod chórem są do nabycia palemki. Dziękujemy paniom z Żywego Różańca i Grupie Charytatywnej, które je przygotowały. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na obiady dla dzieci.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na dekorację Grobu Pana Jezusa. Dziś także o godzinie 19.15 w kościele odbędzie się koncert pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek spotkanie dla narzeczonych odbywających kurs przedmałżeński w sali o. Pio o godz. 19.00.
 4. W środę o godz. 15.30 spotkanie Koła Radia Maryja i o godz. 17.00 msza św. w intencji radia, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Również w środę na godzinę 19.00 zapraszamy wszystkie osoby chętne, gotowe pomóc przy ubieraniu Grobu Pańskiego, Ciemnicy i ustawieniu kwiatów.
 6. Spowiedź od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy podczas każdej mszy św.
 7. Triduum Paschalne – trzy dni paschalne – najważniejsze wydarzenie roku liturgicznego upamiętniające dzieło naszego zbawienia:
        - msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umywania nóg
w Wielki Czwartek o godz. 18.30. Po mszy św.  – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
        - w Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00 oraz Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30 ze zbiórką ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej; tego dnia obowiązuje post ścisły, rozpoczyna się także Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Z posługą sakramentalną do chorych z racji pierwszego piątku miesiąca udamy się od godziny 08.00.
        - w Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 18.00; o godz. 20.00 Wigilia Paschalna – najbogatsza w znaki liturgia z poświęceniem ognia /na liturgię przynosimy świece/, wody, odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, śpiewem Exsultet i radosnymi śpiewami paschalnymi
        - spowiedź św. podczas Triduum: w Wielki Czwartek od 17.00 – 18.25, w Wielki Piątek od 18.00; w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów
        - Kancelaria w Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny będzie nieczynna
  8. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Chętnych mężczyzn prosimy o pomoc w procesji. Prosimy o przygotowanie chorągwi. Do niesienia baldachimu prosimy mężczyzn, szczególnie Rycerzy Kolumba. Nie będzie mszy o godz. 8.00, kolejne msze jak
w każdą niedzielę.
  9. W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy jak w każdą niedzielę.
10. Są do nabycia chlebki Caritas.
11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę dziś i w dni powszednie, za ofiary indywidualne na kwiaty 100, 50 i 50, a także na ołtarz św. Jana Pawła II 500,- zł. Dziękujemy paniom za sprzątanie kościoła, w najbliższą sobotę na godz. 7.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu świątyni.
12. Zachęcamy do nabycia prasy: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, miesięcznik List i nasz Promyk z Fatimy.
13. Kronika żałobna:
        + Marianna Mościcka, l. 97 z ul. Siedleckiej