XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 VIII 2015

1. Dziś przeżywamy 18 niedzielę zwykłą z racji, że jest to pierwsza niedziela miesiąca po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i rozważanie Słowa Bożego. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. wotywna o NSPJ w piątek o godz. 18 3o, ok. godz. 9 oo ks. Paweł uda się do swoich chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź tego dnia będzie rano przed mszą św, a wieczorem podczas nabożeństwa różańcowego.

3. Przypominamy, że obowiązuje porządek wakacyjny dotyczący odprawiania mszy św. W dni powszednie msze święte odprawiane są o 7 oo rano i o 18 3o. Spowiedź przed każdą mszą świętą. Natomiast msze święte niedzielne w czasie wakacji o godz. 8 oo, 9 3o, 11 oo i 18 3o.

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które ofiarowały swój czas i pomogły w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę i przyozdobienie kwiatami. Za tydzień w sobotę na godz. 7 3o zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania w kościele.

5. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę i w dni powszednie.

6. Codziennie modlitwa różańcowa o godz. 18 oo. Z kolei nabożeństwa w poniedziałek do św. Michała Archanioła, we wtorek do Świętej Rodziny, a w środę do MBNP o godz. 17 3o na które serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Sierpień to miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie, a także to tradycyjnie miesiąc trzeźwości za tydzień z racji miesiąca trzeźwości wysłuchamy list pasterski dotyczący podjęcia abstynencji.

8. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya prezbitera – patrona proboszczów. W czasie wieczornej Eucharystii będziemy się modlić za naszego nowego księdza Proboszcza i wszystkich kapłanów. W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

9. W naszym kiosku mamy najnowszą prasę religijną: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy

10. Kronika żałobna:
           † Zenon Karolczak l. 97 z ul. Kilińskiego