II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 III 2015

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, po mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

2. Jutro w poniedziałek Nowenna do Św. Michała Archanioła po mszy o godz. 17.00; o godz. 19.00 kolejne spotkanie kursu Przedmałżeńskiego dla narzeczonych w sali o. Pio – będzie on trwał przez wszystkie poniedziałki w Wielkim Poście, również o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. We wtorek Nowenna do Św. Rodziny po mszy o godz. 17.00.

4. W środę o godz. 15.30 spotkanie Koła Radia Maryja i o godz. 17.00 msza św. w intencji radia, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 modlitwy się w intencji powołań, w piątek spowiedź święta w czasie każdej mszy św. Od godz. 7.30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Podczas wizyty u chorych będą nam towarzyszyli klerycy z naszego seminarium
w ramach praktyk duszpasterskich; msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

6. W sobotę na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie Kółka Różańcowe, a o godz. 17.00 msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w intencji Kół Różańcowych.

7. W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dorosłych po mszy św. porannej o godz. 7.00, dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 19.00; w niedziele o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali – rozważanie Męki Pańskiej, któremu w tym roku przewodniczy ks. Paweł. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Grobu pańskiego.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w tygodniu i dziś na tacę. Dziękujemy paniom za sprzątanie kościoła, w najbliższą sobotę na godz. 7.30 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu świątyni na niedzielę.

9. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele gospodarcze.

10. Rekolekcje dla młodzieży odbędą się w dniach 16-18 marca,
a parafialne rekolekcje dla dzieci i dorosłych będą od V Niedzieli Wielkiego Postu w terminie 22-25 marca.

11. Dziś do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, miesięcznik: L`Osservatore Romano, Arka, oraz nasz Promyk z Fatimy.

12. Kronika żałobna:

+ Kazimiera Świerc, l. 92 z ul. Grabowej

+ Stanisława Bednarczyk, l. 86 z ul. Poznańskiej

2.             Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na obiady dla dzieci.

3.             W środę o godz. 15:00 spotkanie opłatkowe z Apostolatem Maryjnym w Sali o. Pio. Zapraszamy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

4.             Dobiega końca w naszej parafii kolęda – wizyta duszpasterska w celu błogosławieństwa i poświęcenia naszych domów i mieszkań. Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania.  Wodę święconą na kolędę można zabrać z naczynia wystawionego w zakrystii.

Porządek kolędy na najbliższe trzy dni jest następujący:
Poniedziałek od godz. 1600 – ul. Zarzewska 53/61 klatki 1, 2, 3 i od godz. 1800 4 i 5.
Wtorek od godz.
1600  ul. Zarzewska 53/61 klatki 6, 7, 8 i od godz. 1800 9 i 10

Prosimy te osoby, które nie mogły z różnych powodów przyjąć kolędy, aby zgłaszać się do zakrystii, czy też kancelarii celem umówienia się z księdzem na wizytę duszpasterską.

5.             Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, oraz w dni powszednie. Dziękujemy paniom za sprzątanie kościoła, a także dekorację kwiatową. W najbliższą sobotę na g. 7:30 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania w kościele.

6.             Podejmujemy próbę stworzenia scholii – zespołu młodzieżowego. Osoby chętne do grania i śpiewania zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

7.             Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową na godz. 18:00.

8.             W naszym kiosku mamy najnowszą prasę religijną: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, nasz Promyk z Fatimy oraz piękne kalendarze na nowy rok z naszą parafią na 2015 r.

9.             Kronika żałobna:

+ Tomasz Rydz, l. 44 z ul. Przybyszewskiego