UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24 V 2015

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. O godz. 12.30 msza dla dzieci obchodzących rocznicę I komunii świętej. Dziś także przypada 42 rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe do kościoła na godz. 17.30 i po nim na modlitwę różańcową.

4. We wtorek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych ukochanych mamach tych żyjących jak i zmarłych.

5. W środę o godz. 15.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego
w sali o. Pio. O godz. 19.00 rozważania o wierze i spotkanie z ks. Dariuszem Kucharskim. Zapraszamy.

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego
i Wiecznego Kapłana i w tym dniu w Bazylice Archikatedralnej
o godz. 16.00 odbędą się święcenia kapłańskie. Zapraszamy

7. W sobotę 30 maja odbędzie się wycieczka do Częstochowy na Jasną Górę i do Sanktuarium Maryjnego w Gidlach. Zbiórka dla osób wyjeżdżających o godz. 7.50 na placu kościelnym.

8. Dnia 6 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Warszawy. Zbiórka dla osób wyjeżdżających o godz. 5.45 na placu kościelnym.

9. Dziękujemy wszystkim osobom, które ofiarowały swój czas
i pomogły w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę i przyozdobienie ją kwiatami.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, w dni powszednie, od III Koła Żywego Różańca 600,- na kaplicę św. JPII, ofiarę indywidualną 50,- zł. W najbliższą sobotę na godz. 7.30 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania w kościele.

11. Za tydzień ofiary składane do puszki będą przeznaczone na obiady dla dzieci.

12. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym prosimy o pomoc w przygotowaniu dwóch ołtarzy I przy Carrefour, II przy ulicy Łomżyńskiej. Dziś też zbieramy do puszki na kwiaty na dekoracje ołtarzy na Boże Ciało. Serdeczne Bóg zapłać.

13. W naszym kiosku mamy najnowszą prasę religijną: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, nasz Promyk z Fatimy.

14. Kronika żałobna:

+ Stanisława Kamińska, l. 89 z ul. Słowiańskiej