na okres od 24.08.2014 do 30.08.2014

1. Dziękujemy za zakupione wyprawki szkolne dla dzieci w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. Są jeszcze do pobrania w zakrystii wolne tornistry do wyposażenia w artykuły szkolne.

2. W okresie wakacyjnym, do przyszłej niedzieli włącznie, msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1830, od godziny 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwa: w poniedziałki Nowenna do Św. Michała Archanioła, we wtorki Nowenna do Św. Rodziny, w środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W niedziele msze św. o godz. 800, 930, 1100 i 1830; spowiedź w tygodniu przed każdą mszą św.

3. We wtorek obchodzimy uroczystość MB Częstochowskiej, msze św. o 700 i 1830; zgodnie z Apelem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski po każdej mszy odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby chrześcijan prześladowanych w Iraku.

4. W piątek o godz. 1830 msza żałobna za naszych bliskich zmarłych.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w dni powszednie i dziś na tacę. Dziękujemy paniom za sprzątniecie świątyni, w najbliższą sobotę na godzinę 730 zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniu kościoła.

6. Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego w sobotę 30 sierpnia swoją posługę w naszej wspólnocie zakończy ks. Mirosław i z tym dniem podejmie obowiązki wikariusza w Parafii św. Łukasza w Łodzi. Nowego wikariusza ks. Jacka Wojciechowskiego powitamy w niedzielę 31 sierpnia.

7. 13 września nabożeństwo fatimskie poprowadzi abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa, który ofiaruje naszej Parafii relikwie św. Jana Pawła II. Do tego ważnego wydarzenia przygotujemy się duchowo od środy 10 września podczas wszystkich mszy świętych.