IV NIEDZIELA ZWYKŁA 1 II 2015

Ogloszenia fin

1. Dziś – z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja i rozważanie Słowa Bożego.

2. Za tydzień II niedziela miesiąca, taca gospodarcza. Po mszy o godz. 9:30 spotkanie rycerzy Kolumba. Zapraszamy chętnych.

3. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte według porządku dnia powszedniego 7:00, 17:00 18:30. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich mszy świętych. Zbiórka do puszki będzie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych naszej Archidiecezji.

4. We wtorek na godz. 19:00 zapraszamy szczególnie mężczyzn do pomocy w rozebraniu szopki, choinek i dekoracji świątecznych. Za wszelką pomoc i poświęcenie czasu, już teraz składamy serdeczne podziękowania.

5. Zakończyliśmy kolędę. Wizyty duszpasterskie trwały od 29 grudnia do 27 stycznia 2015 r. W kolędzie uczestniczyli trzej księża pracujący w parafii, oraz 5 ministrantów. Odwiedziliśmy 1617 domów - o 100 mniej niż w ub. roku. Zamkniętych domów było 1932 (o 40 mniej), odmówiło kolędy 446 (o 15 więcej niż w ub. roku). Procentowo wygląda to następująco: przyjęć było 40,5%, zamkniętych domów 48,4%, odmówiło 11,2%. Zubożenie społeczeństwa jest odczuwalne, ale nie może być ono przeszkodą do odmówienia wizyty kolędowej (bywały domy, w których nie składano ofiary). Kolęda ma wymiar religijny – niesiemy Boże błogosławieństwo i poświęcamy nasze domostwa. Drugi wymiar wspólnotowy – jest to okazja do osobistego spotkania z duszpasterzem. Kilkakrotnie zaskoczyła nas informacja, że pochówki zmarłych przeprowadzono bez zgody i udziału parafii. Bardzo miłym akcentem były rozmowy świadczące o zainteresowaniu pracami w naszej parafii, a także pytania co będzie robione dalej. Dzięki ofiarom kolędowym zostały spłacone w całości okna wzdłuż kościoła, i witraż w nawie południowej w 50%. Pozostałą do spłaty drugą połowę będziemy realizowali sukcesywnie m in. z tac gospodarczych. Do spłaty pozostaje w całości, położona w styczniu kostka od bramy do bocznego wejścia i droga procesyjna, która została w części wykonana węziej, aby nie popaść w zbyt duże zadłużenie. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary i wielkie zaufanie jakim nas Parafianie obdarzają. Na wspomniane inwestycje zebraliśmy około 33 tys. zł – czyli troszkę więcej niż w ub. roku. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie w domach i okazane serce. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą.

6. Prosimy te osoby, które nie mogły z różnych powodów przyjąć kolędy, aby zgłaszać się do zakrystii, czy też kancelarii celem umówienia się z księdzem na wizytę duszpasterską.

7. W środę spotkanie Koła Radia Maryja o 15.30.

8. W pierwszy czwartek, modlitwy o powołania o godz. 17.00.

9. W pierwszy piątek, modlitwy do Serca Jezusowego o 17.00. Przed południem udamy się z Komunią św. do chorych. Po mszy wieczorowej, Grupa o. Pio zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie z nałogów i zranień, a grupa młodzieżowa na spotkanie.

10. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 17:00, w intencji Kół Różańcowych, po niej wymiana tajemnic i litania loretańska.

11. W przyszłą środę 11 lutego Dzień Chorego zapraszamy chorych z naszej parafii i cukrzyków na msze św. o godz. 17:00.

12. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, oraz w dni powszednie. Dziękujemy paniom za sprzątanie kościoła, a także dekorację kwiatową. W najbliższą sobotę na g. 7:30 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania w kościele.

13. Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową na godz. 18:00.

14. W naszym kiosku mamy najnowszą prasę religijną: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, nasz Promyk z Fatimy.

Rozpoczęły się ferie - nauczycielom, pedagogom, dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i zasłużonego odpoczynku.

15. Kronika żałobna:

+ Marian Okupiński, l. 90 z ul. Chełmońskiego

+ Stefania Juńczyk, l. 88 z ul Zarzewskiej

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

1.             Dziś po mszy o godz. 12:30 dzieci z naszego przedszkola Nr 90 z ul. wystąpią w przedstawieniu jasełkowym. Zapraszamy.

2.             Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na obiady dla dzieci.

3.             W środę o godz. 15:00 spotkanie opłatkowe z Apostolatem Maryjnym w Sali o. Pio. Zapraszamy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

4.             Dobiega końca w naszej parafii kolęda – wizyta duszpasterska w celu błogosławieństwa i poświęcenia naszych domów i mieszkań. Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania.  Wodę święconą na kolędę można zabrać z naczynia wystawionego w zakrystii.

Porządek kolędy na najbliższe trzy dni jest następujący:
Poniedziałek od godz. 1600 – ul. Zarzewska 53/61 klatki 1, 2, 3 i od godz. 1800 4 i 5.
Wtorek od godz.
1600  ul. Zarzewska 53/61 klatki 6, 7, 8 i od godz. 1800 9 i 10

5.             Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, oraz w dni powszednie. Dziękujemy paniom za sprzątanie kościoła, a także dekorację kwiatową. W najbliższą sobotę na g. 7:30 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania w kościele.

6.             Podejmujemy próbę stworzenia scholii – zespołu młodzieżowego. Osoby chętne do grania i śpiewania zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

7.             Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową na godz. 18:00.

8.             W naszym kiosku mamy najnowszą prasę religijną: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, nasz Promyk z Fatimy oraz piękne kalendarze na nowy rok z naszą parafią na 2015 r.

9.             Kronika żałobna:

+ Tomasz Rydz, l. 44 z ul. Przybyszewskiego