XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 VIII 2017

1.    W liturgii tego tygodnia: w poniedziałekwspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, wewtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w czwartekwspomnienie św. Jacka.
2.    Dziś przeżywamy Dzień fatimski rozpocznie się mszą św. o godz. 18:30 po niej modlitwa różańcowa wokół kościoła.
3.    We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP msze św. sprawowane tego dnia w porządku niedzielnym wakacyjnym tj. 8oo, 9 3o, 11oo, 18 3o
4.    Pod chórem można zapisywać się u pani Teresy na pielgrzymkę dziękczynną do Torunia która odbędzie się 3 września.
5.    Zapisy na 92 Łódzką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej rozpoczną się od 12 sierpnia i trwać będą codziennie w godz. Od 10-12 i –od 16-19 w dolnym kościele MBZ
6.    Kto nie może udać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę może zapisać się na tzw duchową pielgrzymkę, tzn łączyć się w modlitwie z pielgrzymami idącymi pieszo, w tym celu zapisów można dokonywać w zakrystii po każdej mszy św. Osoba zapisana otrzyma specjalną legitymację duchowego pielgrzyma.
7.    Msze św. w okresie wakacyjnym w dzień powszedni o 7 i 18:30 w niedziele 0 8, 9:30, 11 i 18:30 w dzień powszedni  korzystajmy z sakramentu pokuty przed mszą św.
8.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła na niedzielę i najbliższą Uroczystość
9.    Polecamy prasę religijną: Niedzielę, Gościa Niedzielnego
10.    Kronika żałobna: w ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Smela l. 84 z ul. Poznańskiej i Mirosław Płaczek l. 70 z ul. Chełmońskiego