XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 VI 2015

1. Rozpoczęły się wakacje. Nauczycielom, katechetom, dzieciom
i młodzieży gratulujemy zakończenia kolejnego roku pracy. Życzymy wielu radości i dobrego odpoczynku. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, podziwiając piękno stworzonego świata.
    2. Jutro obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
O godz. 18.30 msza święta w intencji naszych drogich solenizantów
ks. Pawła Błaszczyka i Pana organisty Pawła Ciepłuchy; ofiary zbierane na tacę będą przekazane na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
    3. Dziś o godz. 9.30 na mszy dziękczynnej pożegnamy naszego dotychczasowego Księdza Proboszcza Mariusza Szcześniaka, który przechodzi do parafii św. Wojciecha. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, aby Bóg mu obficie błogosławił i mógł doświadczać życzliwości i otwartości ludzi na nowej parafii. O godz. 19.30 zapraszamy na koncert Muzyka Baroku – Spotkanie Nieba z Ziemią. Usłyszymy 51 kantatę Jana Sebastiana Bacha i najsłynniejszy polski koncert barokowy Jesu spes mea – Jezus nadzieja moja Stanisława Szarzyńskiego.
    4. Za tydzień w niedzielę 5 lipca o godz. 11.00 powitamy nowego ks. proboszcza Macieja Łazarka. Przyjmijmy go z otwartym sercem, życzliwie, aby mógł dobrze czuć się w naszej wspólnocie parafialnej.
    5. W poniedziałek 29 czerwca na godz. 16.00  zespół medyczny serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznych metod leczenia schorzeń kręgosłupa i stawów oraz innych zespołów bólowych. Spotkanie odbędzie się sali o. Pio. Każdy będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnej porady oraz zabiegu rehabilitacyjnego.
    6. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.
    7. W środę o godz. 18.30 msza święta w intencji Radia Maryja.
    8. Od środy - 1 lipca zaczyna obowiązywać porządek wakacyjny dotyczący odprawiania mszy świętych. W dni powszednie msze święte będą odprawiane rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.30, nie będzie mszy św. o godz. 17.00. Natomiast msze św. niedzielne będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.30, nie będzie mszy św. o godz. 1230. Spowiedź w tygodniu pół godziny przed mszą świętą.
    9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
   10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, w dni powszednie. Dziękujemy paniom, które sprzątały świątynię na dzisiejszą niedzielę.
W sobotę na godz. 7.30 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania.
   11. W niedzielę 12 lipca odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy
z okazji rocznicy Radia Maryja. Zapisy u Pani Teresy w każdą środę i niedzielę po mszy św.
   12. W naszym kiosku mamy najnowszą prasę religijną: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, LIST i nasz Promyk z Fatimy.
   13. Kronika żałobna:
            + Wiesław Rakociński, l. 70 z ul. Płockiej